Międzynarodowa Konferencja Naukowa Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

          XVI   
          Międzynarodowa   Konferencja   Naukowa
          Kolegium   Nauk  o  Zarządzaniu  i  Jakości
          Uniwersytetu   Ekonomicznego  w  Krakowie

 

     Wiedza – Gospodarka – Społeczeństwo

 

Wojciech Goleman

Gardzienice

Absolwent historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (studia magisterskie), a także zarządzania i marketingu (studia podyplomowe). Studiował także w Central European University w Budapeszcie.

 

Od 25 lutego 2023 pełniący obowiązki dyrektora Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, od 25 lutego 2024 – dyrektor. Związany z „Gardzienicami” od roku 2006, w latach 2007-2013 oraz 2018-2023 pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. administracyjnych.

Pracował bądź współpracował (i współpracuje) także z innymi instytucjami kultury: Muzeum Narodowym w Lublinie (wcześniej Muzeum Lubelskie), Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Warsztatami Kultury w Lublinie.

Ekspert w pozyskiwaniu środków zewnętrznych a także w przygotowaniu i realizacji projektów w ramach programów Unii Europejskiej, Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i innych, w tym programów Narodowego Centrum Kultury oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dziedziny kultury, turystyki, współpracy międzynarodowej i in. Uczestniczył w przygotowaniu i realizacji kilkudziesięciu projektów finansowanych ze środków UE i EOG. Między innymi był współautorem i osobą odpowiedzialną za realizację i rozliczenie m.in. projektu „Budowa Europejskiego Ośrodka Praktyk Teatralnych w Gardzienicach”, obejmującego odbudowę na potrzeby OPT obiektów zespołu pałacowo-parkowego w Gardzienicach, a także projektu „Muzeum Lubelskie – ochrona dziedzictwa przeszłości i nowe wyzwania przyszłości: edukacja, nauka, innowacyjność, promocja regionu, turystyka”, zakładającego przebudowę części Zamku Lubelskiego i  rozbudowę filii muzeum w Kraśniku z utworzeniem nowych ekspozycji. Dla Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice” pozyskał też dwukrotnie (w 2008 i 2020) środki Mechanizmu Finansowego EOG na projekty artystyczne (projekt „Ogrody i ogrody teatru. Polsko-norweska wymiana rezydencjonalna teatrów” 2009 oraz „Praktykowanie historii (…)” 2021-2022).

Jest ekspertem Narodowego Centrum Kultury (programy Bardzo Młoda Kultura, BLISKO, Konwersja cyfrowa domów kultury), był też ekspertem ds. oceny merytorycznej (m.in. w dziedzinie dziedzictwo kulturowe) wniosków o dofinansowania w programach Unii Europejskiej: Interreg Polska-Słowacja, Interreg Południowy Bałtyk oraz Mechanizmu Finansowego EOG.